';
tektura studio
PORTFOLIO  |  OFERTA  |  STUDIO  |  KONTAKT

Co nas wyróżnia?

Wnętrza w których przebywamy na co dzień, mają na nas duży wpływ. Większość z nas chce, żeby ich dom był piękny, niepowtarzalny, dopasowany do indywidualnego stylu życia. Kochamy szalone pomysły, niestandardowe rozwiązania ale wiemy też, że wnętrza muszą przede wszystkim służyć ich użytkownikom dlatego na pierwszym miejscu stawiamy zawsze ergonomię i użyteczność, a potem ubieramy ją w faktury, kolory i dekoracje. Poza czysto projektowym zakresem prac oferujemy także całościowe zarządzanie: zastępstwo inwestorskie oraz nadzór nad realizacją prac wykonawczych.

Zakres usług

• Konsultacje Projektowe

- Konsultacja projektowa to omówienie możliwości realizacji koncepcji Inwestora w jego wnętrzu. Obejmuje ona analizę zmian technicznych jakie mają być wprowadzone w lokalu i podpowiedzi odnośnie funkcji oraz estetyki lokalu. Konsultujemy również plany inwestycyjne dotyczące działki, lokalu, dokumenty formalne niezbędne do przeprowadzenia inwestycji oraz techniczne parametry budynków względem terenu.

• Architektura Wnętrz

klienci indiwidualni - KOMPLEKSOWY PROJEKT WNĘTRZ - dotyczy zarówno zagospodarowania przestrzeni pomieszczeń w sposób funkcjonalny, ergonomiczny jak i estetyczny wraz z doborem materiałów niezbędnych do zrealizowania wnętrza w określonym budżecie. Może być rozszerzony o zastępstwo inwestorskie oraz nadzór autorski.
klienci biznesowi - Przykładowe aranżacje mieszkań dla deweloperów na potrzeby reklamowe, mieszkania pokazowe, projekty wnętrz biur i usług.

• Architektura

- INWENTARYZACJA BUDOWLANA – - obejmuje przygotowanie dokumentacji poinwentaryzacyjnej obiektów istniejących (architektura, konstrukcja, instalacje);
- PROEJKTY ARCHITEKTONICZNO-BUDOWLANE – - obejmują przygotowanie projektu budowlanego wraz z całym zapleczem formalno-prawnym (pozwolenia, uzgodnienia, warunki przyłączeniowe). Przygotowywany zakres to projekt architektoniczny, projekty branżowe (konstrukcja, instalacje) oraz obsługa dokumentacji i reprezentowanie Inwestora w Urzędach w celu uzyskania pozwolenia na budowę.

Etapy współpracy

• WNĘTRZA

1. Spotkanie z klientem na obiekcie - ustalenie zakresu, formy i przedmiotu pracy, uzgodnienie terminów i warunków współpracy - inwentaryzacja przestrzeni objętej projektem. Określenie sposobu i ram czasowych przebiegu prac na obiekcie - współpracy z wykonawcami, terminów poszczególnych prac.
2. Wykonanie projektu funkcjonalnego wnętrza.
3. Wykonanie projektu estetycznego wnętrza - wizualizacje.
4. Przygotowanie rysunków technicznych wnętrza.
5. Uszczegółowienie kosztorysu i materiałów użytych w projekcie, przygotowanie zestawień pod zamówienia materiałów wykończenia wnętrz.
6. Zamawianie produktów, kontrolowanie dostaw i przebiegu prac na obiekcie, pilnowanie realizacji zamówień i kontrola ich jakości.
7. Przekazanie ukończonego lokalu właścicielowi.

• ARCHITEKTURA

1. Spotkanie z klientem - ustalenie zakresu, formy i przedmiotu pracy, uzgodnienie terminów i warunków współpracy.
2. Zebranie dokumentów formalnych niezbędnych do rozpoczęcia prac projektowych (WZ, MPZP, pozwolenia, uzgodnienia, warunki przyłączeniowe, mapy itp)
2. Wykonanie projektu koncepcyjnego budynku.
3. Wykonanie projektu budowlanego budynku.
4. Złożenie projektu do Urzędu Miasta/Gminy z wnioskiem o pozwolenie na budowę.